dnd, d&d dungeons and dragons
 
Parafia św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Kontakt ˇ Nr Konta Bankowego BS Kłodzko o/Bystrzyca Kłodzka NRB : 59 9523 1040 0120 1105 2001 0001
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Parafia św. Michała Archanioła
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Filie Parafii
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dekanat Bystrzyca Kłodzka

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Formalności kancelaryjne
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Liturgiczna Służba Ołtarza
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wiara i Światło
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

www.sdmswidnica.pl/historia_sdm_134.html#a
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kronika Parafialna
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnie Artykuły
ogłoszenia
ogłoszenia
Zakończenie Roku Wiary
Pielgrzymka parafial...
Orędzie Ojca św. Fra...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Liturgia dnia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kalendarz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kronika Parafialna Rok 2010


7 marca 2010 r. - Pasowanie kandydatów na ministrantów26 maja 2010 r. - Bierzmowanie3 czerwca 2010 r. - Procesja w Boże Ciało29 sierpnia 2010 r. - Polsko – Czeskie Święto Plonów czyli Sąsiedzkie Dożynki w Bystrzycy Kłodzkiej 29 sierpnia 2010 r. Uroczysta Msza Dożynkowa w Kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła "Ileż to pracy i modlitwy w uprawę roli włożyć trzeba żeby mieć na stole na białym obrusie świeży bochen chleba. W każdym bochnie chleba tkwi ziarnko zboża okruch soli kropla wody praca rąk człowieka i dobroć Boża". (F. Rak "Praca")1 września 2010 r. - Stworzenie parafialnej strony internetowej

18 września 2010 r. - Diecezjalna pielgrzymka młodzieży do Wambierzyc

19 września 2010 r. - Zaproszenie na spotkanie Rodziców Młodzieży, która ma w tym roku szkolnym przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także Rodziców Młodzieży z Gimnazjum w Wilkanowie, oraz wszystkich, którzy z różnych przyczyn do tej pory nie przystąpili do Sakramentu Bierzmowania a chcą ten Sakrament przyjąć

23 września 2010 r. - Adoracja N. Sakramentu w czwartek i piątek i sobotę od Mszy św. rano do Mszy św. wieczornej. Adoracja rozpocznie się o godz. 7:30 i będzie prowadzona przez Członkinie Żywego Różańca. Pierwsze pół godziny Adorację prowadzą poszczególne Róże, drugie pół godziny jest w ciszy. Od godz. 15:00 do godz. 18:00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. W sobotę Adoracja od godz. 7:00 do godz. 15:30.

26 września 2010r. - Odpust w naszej parafii ku czci św. Michała Archanioła

28 września 2010 r. - Wtorek - jako ostatni miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza w intencji uczestników Koronki do Miłosierdzia Bożego.

29 września 2010 r. - Święto Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała.3 października 2010 r. - Rozpoczynamy 66 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem "Czyńcie jak ja wam uczyniłem"

3 października 2010 r. - Wyjazd rowerowy ministrantów do Strażnika Wieczności

9 października 2010 - Wyjazd ministrantów na basen do Wrocławia Aqua Parku 10 października 2010 r. - X Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przy kościele jest przeznaczona na stypendia dla zdolnej młodzieży która potrzebuje pomocy. Z racji Dnia Papieskiego zapraszamy na modlitwę Różańcową dziś na godz. 16.00, tą modlitwą będziemy prosić Boga o rychłą beatyfikacje i kanonizacje Sługi Bożego Jana Pawła II. Dziś o godz. 17.50 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie Różańcowym; porządek tak jak w ubiegłym tygodniu.

12 października 2010 r. - Podziękowanie za dar beatyfikacji ks. Greharda. 12 X 2010 r. do Bystrzycy Kłodzkiej przybyli pielgrzymi z Niemiec dawni mieszkańcy Ziemi Kłodzkiej aby razem z mieszkańcami naszego miasta wspólnie dziękować za dar beatyfikacji ks. Greharda Hirschfendera, który w parafii pw. Św. Michała Archanioła pracował jako wikary. Właśnie w Bystrzycy Kłodzkiej został aresztowany i przewieziony do więzienia w Kłodzku a następnie do obozu koncentracyjnego w Dachau gdzie poniósł męczeństwo. Mszy dziękczynnej przewodniczył i wygłosił homilie ks. Hugo Goeke biograf ks. Gerharda współkoncelebrowali ks. Stefan Smoter Proboszcz naszej parafii, księża z Niemiec oraz ks. Franz Jung, który dokonał poświęcenia Pamiątkowych tablic wmurowanych we wnętrzu kościoła parafialnego.

14 października 2010 r. - Wyjazd rowerowy ministrantów

16 października 2010 r. - Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło rozpoczęcie Msza św. o godz. 14.00. W sobotę przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

17 października 2010 r. - Spotkani dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania

24 października 2010 r. - Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Niedziele Misyjną. Pamiętajmy o tym podstawowym zadaniu Kościoła i chciejmy go wesprzeć naszymi modlitwami. Dziś Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.15, w dni powszednie tak jak minionym tygodniu.

26 października 2010 r. - Wtorek jako ostatni miesiąca zapraszamy na msze o godz. 18.00 w intencji uczestników Koronki do Bożego Miłosierdzia.

27 października 2010 r. - Rozgrywki piłkarskie ministrantów na sali gimnastycznej

28 października 2010 r. - Święto śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.1 listopada 2010 r. - Uroczystość Wszystkich Świętych. Niedzielny porządek mszy świętych.

7 listopada 2010 r. - I niedziela Miesiąca, po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu a po mszy o godz. 10.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8 listopada 2010 r. - Nowy dach na kościele św. Floriana

8 listopada 2010 r. - Przekazanie i poświęcenie nowych wozów bojowych dla Straży Pożarnej. 8 listopada br. w Bystrzycy Kłodzkiej miało miejsce uroczyste poświęcenie i przekazanie bojowych samochodów strażackich dla Straży Pożarnej.Strażacy otrzymali ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy, będą dysponować specjalistycznym samochodem do ewakuacji ludzi. Ks. Stefan Smoter, Proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej przy głośnych dźwiękach klaksonów i syren dokonał uroczystego poświęcenia wozów i oddania do użytku. W uroczystości przekazania sprzętu o wartości ponad miliona złotych udział wzięli Marszałek Sejmu RP - Grzegorz Schetyna, Poseł na Sejm RP - Monika Wielichowska, Poseł na Sejm RP - Jakub Szulc, Marszałek Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - Zbigniew Szczygieł, Burmistrz Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka - Renata Surma, Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu - st. bryg. Jarosław Wojciechowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kłodzku - druh Ryszard Drozd. Sprzęt posłuży strażakom do ich codziennych ciężkich zadań i wzmocnienia siły „bojowej” jednostki.

11 listopada 2010 r. - Narodowe Święto Rocznica odzyskania Niepodległości. W tym dniu zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzna na godz. 18.00

14 listopada 2010 r. - Spotkanie Rodziców dzieci I-wszo Komunijnych.

19 listopada 2010 r. - Wieczór poetycki. Jan Paweł II wypowiedział słowa, które powinny dotrzeć do każdego człowieka: "Jezus wskazał nam wielorakie drogi miłosierdzia, które nie tylko przebaczają grzechy, ale wychodzą też naprzeciw wszystkim ludzkim potrzebom". Takim wyjściem naprzeciw potrzebom był wieczorek poetycki, który się odbył 19 listopada. Mottem spotkania z amatorską poezją były słowa Jana Pawła II: Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten kto rozdaje, kto zdolny jest dawać. Każdy z uczestników dał coś od siebie. Swe serce - cząstkę siebie i mnóstwo pracy. Pan dyrektor Longin Marzyński udostępnił aulę szkolną Szkoły Podstawowej nr. 1 oraz wyznaczył datę i godzinę. Pani Emilia Idzi pomagała w przygotowaniach. Smutne jest to, że tak niewielu ludzi przyszło obejrzeć przedstawienie. Ci co przyszli udowadniają, że słowa Jana Pawła II są wciąż obecne wśród nas i potrafimy wypełniać jego nauczanie. Każdy z uczestników przedstawił własne wiersze. Cieszy mnie szczególnie to, że w projekt zaangażowały się dzieci. One wiedzą, że należy pomagać innym. Michał Chudzicki przygrywał na gitarze. Do każdego czytanego wiersza była dołączona melodia, a świece na parapetach tworzyły świetny klimat. W przerwie pomiędzy grupami wierszy były zaprezentowane utwory muzyczne. Alicja Grelak i Krystyna Zasępa zagrały na flecie, a Ewa Chudzicka na fortepianie. Swoje wiersze czytały: Ola Ciżewska, Weronika Szkwarek, Witoria Dymek, Emila Kozłowska i inicjatorka wieczorku Małgorzata Kozłowska. Irina Kozlovskaya nie wyszła osobiście na scenę. Jej wiersze przeczytały Natalia Dymek i Emila Kozłowska. W sumie przedstawionych zostało 17 wierszy i 3 utwory muzyczne. Cały wieczorek trwał około 30 minut.

21 listopada 2010 r. - Rozprowadzanie świec CARITAS "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

27 listopada 2010 r. - Spotkanie andrzejkowe u Muminków. Andrzejki to radosny wieczór, ostatni przed nadchodzącym Adwentem. To doskonała okazja do zabawy. Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, pracy... Wieczór andrzejkowy to wspaniała okazja, aby spotkać się w gronie przyjaciół. To radosny wieczór, ostatni przed nadchodzącym Adwentem. Jak mówi stare, polskie przysłowie “Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. W listopadową ciemną noc Swój los wywróżę sobie, Bo wróżby dziwną mają moc, Mówiły mi o Tobie. Łupinka Jabłka za mnie spada, Oglądam się, literka A, Andrzeja wróżba przepowiada? Czy też Adama los mi da? Na A jest imion wiele w świecie Lecz dla mnie Andrzej urok ma. Pomóżcie wróżby, wy możecie, Niechże Andrzeja los mi da.

28 listopada 2010 r. - Rozpoczyna się Adwent Radosne oczekiwanie na przyjście Pana.5 grudnia 2010 r. - I niedziela miesiąca, po Mszy św. Adoracja N. Sakramentu, po Mszy św. o godz. 10,00 zmiana Tajemnic Różańca św. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6 grudnia 2010 r. - Święty Mikołaj w naszej parafii Św. Mikołaj z Laponii odwiedził dzieci z naszej parafii, bo były grzeczne. Przyjechał saniami i przywiózł wór prezentów dla milusińskich, słodycze oraz dużo uśmiechów. Obdarował prezentami dzieci i tym samym sprawił wszystkim wielką radość. Dzieci w zamian obiecały św. Mikołajowi, że będą równie grzeczne w Nowym Roku, i ja tam byłam, słyszałam i wierzę.

8 grudnia 2010 r. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny.

11 grudnia 2010 r. - III Niedziela Adwentu Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe.

11 grudnia 2010 r. - Rekolekcje Adwentowe dla dzieci i młodzieży, w niedzielę dla starszych. Po Mszy św. będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które będzie można zabrać przy wyjściu z kościoła. Z tej racji składamy dowolną ofiarę.

11 grudnia 2010 r. - Spotkanie Wspólnoty" Wiara i Światło", które rozpocznie się Mszą św. o godz. 14,00.

18 grudnia 2010 r. - Życzenia Świąteczne. Pomódlmy się w Noc Betlejemską, w Noc Szczęśliwego Rozwiązania, by wszystko się nam rozplątało węzły, konflikty, powikłania. Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały jak supełki, własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki. Oby w nas paskudne jędze pozamieniały się w owieczki, a w oczach mądre łzy stanęły jak na choince barwnej świeczki. ks. J. Twardowski Wiary co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie, miłości w każdej ilości - od Bożej Dzieciny życzą Wasi Duszpasterze

21 grudnia 2010 r. - spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w Boże Narodzenie mają przyjąć Sakrament Chrztu św.

24 grudnia 2010 r. - Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. Pasterskie: szpital i Dom Pomocy pl. Szpitalny godz. 20.30, Kościół parafialny – 22.00 i 24.00.

25 grudnia 2010 r. - Dzień Bożego Narodzenia. Pierwsza msza w Kościele parafialnym – 8.30. msza w Domu Pomocy przy ul. Górnej – 16.00, oraz msza dodatkowa w Kościele parafialnym o godz. 13.00

26 grudnia 2010 r. - Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Uroczystość św. Rodziny.

26 grudnia 2010 r. - Pasowanie ministrantów na lektorów.

27 grudnia 2010 r. - Kolęda

31 grudnia 2010 r. - Życzenia na Nowy Rok 2011. Niech radość, pokój Boże Błogosławieństwo towarzyszy. Wam wszystkim Drodzy Parafianie przez cały Nowy Rok. Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań. Wasi duszpasterze


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Diecezja Świdnicka

www.diecezja.swidnica.pl
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Niedziela

www.niedziela.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Facebook
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 681
Najnowszy Użytkownik: MarekTug
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright 2010 © Parafia pw. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl