dnd, d&d dungeons and dragons
 
Parafia św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Kontakt ˇ Nr Konta Bankowego BS Kłodzko o/Bystrzyca Kłodzka NRB : 59 9523 1040 0120 1105 2001 0001
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Parafia św. Michała Archanioła
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Filie Parafii
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dekanat Bystrzyca Kłodzka

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Formalności kancelaryjne
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Liturgiczna Służba Ołtarza
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wiara i Światło
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

www.sdmswidnica.pl/historia_sdm_134.html#a
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kronika Parafialna
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnie Artykuły
ogłoszenia
ogłoszenia
Zakończenie Roku Wiary
Pielgrzymka parafial...
Orędzie Ojca św. Fra...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Domowy Kościół

www.dk.oaza.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Liturgia dnia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kalendarz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kronika Parafialna Rok 2011


1 stycznia 2011 r. - Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

1 stycznia 2011 r. - Msza w szpitalu i domu pomocy pl. Szpitalny 11.15, dom pomocy ul. Górna 16.00 oraz jutro także o 16.00

2 stycznia 2011 r. - I niedziela miesiąca, po mszy o 10.00 zmiana tajemnic żywego różańca.

5 stycznia 2011 r. - Katecheza dorosłych po mszy wieczornej.

6 stycznia 2011 r. - Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), prządek mszy św. jak w niedziele. Msza św. w szpitalu 6.30, w Domu Pomocy przy pl. Szpitalnym 7.00 natomiast w Domu Pomocy przy ul. Górnej środa godz. 16.00. Poświecenie kadzidła wody i kredy po mszach o godz. 10.00, 12.00 i 17.00.

8 stycznia 2011 r. - Odwiedziny chorych w domach. Także w sobotę przypada w naszej parafii Wieczysta Adoracja, która rozpocznie się po rannej Mszy

9 stycznia 2011 r. - Niedziela to święto Chrztu Pańskiego. W modlitwie wyrażamy nasza wdzięczność rodzicom i rodzicom chrzestnym, którzy zatroszczyli się o zapoczątkowanie życia Bożego w naszych sercach. Wspominamy też kapłana, który udzielił nam tego zbawiennego sakramentu.

11 stycznia 2011 r. - Po mszy wieczornej wspólna modlitwa Koronka do Bożego Miłosierdzia.

12 stycznia 2011 r. - Spotkanie informacyjne w sprawie Pielgrzymki do Włoch 5-11 maja 2011. Trasa Monte Casino, Rzym (grób Jana Pawła II), Sanktuarium Ojca Pio, św Michała Archanioła i cudu Eucharystycznego.

15 i 16 stycznia 2011 r. - W Ząbkowicach Śląskich dzień skupienia w ramach Szkoły Formacji Duchowej.

16 stycznia 2011 r. - W Kościele Parafialnym w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się tradycyjny koncert "POPOŁUDNIE Z KOLĘDĄ". Wzięły w nim udział dwa chóry: Chór Parafialny „Korona” przy Parafii p.w. Królowej Różańca Św. w Dzierżoniowie oraz Kameralny Nauczycielski Chór "CHÓR Z GÓR" działający przy Gimnazjum nr 1 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Bystrzycy Kłodzkiej. W przerwie między chórami wystąpił Nikodem Jacuk ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Bystrzycy Kłodzkiej. Chórem dyrygowała Pani Anna Piotrowska. Na organach akompaniował Pan Paweł Szuba. Chór z Dzierżoniowa zaprezentował następujące utwory: "CICHA NOC", "POKŁON JEZUSOWI", ŚWIĘTA PANIENKA", "ADESTE FIDELES", "BRACIA PATRZCIE JENO", "WITAJ JEZU UKOCHANY", NAD BETLEJEM W CIEMNĄ NOC", "Z NARODZENIA PANA", "BÓG SIĘ Z PANNY NARODZIŁ", "JEZUS MALUSIEŃKI", "MĘDRCY ŚWIATA". Chór z Bystrzycy przedstawił utwory: "GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI", "WITAJ JEZU UKOCHANY", "MOZAIKA KOLĘDOWA", "JEZUS MALUSIEŃKI", "NOC CICHA W ŚNIE", "HEJ JEZUSICKU", "ŚWIĘTA PANIENKA", "ZAPALCIE ŚWIATŁA NA ZIEMI". Chórem dyrygowała Pani Elżbieta Kubicz. Na gitarze akompaniował Pan Stanisław Młot. Dziękujemy serdecznie ks. prałatowi Stefanowi Smoterowi i Panu kościelnemu za pomoc w organizacji koncertu.

18 stycznia 2011 r. - Po mszy wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia

19 stycznia 2011 r. - Po mszy wieczornej katecheza dorosłych

21 stycznia 2011 r. - Drodzy Dziadkowie z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka składamy najlepsze życzenia. Moc dziecięcych uśmiechów i rodzinnej radości w zdrowiu i szczęściu każdego dnia!

25 stycznia 2011 r. - "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki” (J 11,25-26). We wtorek, tj. 25 stycznia 2011 r. w par. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze - Cieplicach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Todorowskiego - Ojca ks. Grzegorza Todorowskiego. Pożegnalną Mszę Św. koncelebrowaną o godz. 13.00, w kościele św. Jana Chrzciciela w Cieplicach, odprawił – w asyście kapłanów z diecezji świdnickiej – ks. bp Adam Bałabuch. W modlitewnym skupieniu, wyrażając swoją pamięć, żegnała zmarłego Rodzina, Kapłani, Siostry zakonne, przedstawiciele władz szkolnych Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" z Jeleniej Góry, nauczyciele, młodzież szkolna, przyjaciele i znajomi. "Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen"

29 stycznia 2011 r. - Rozpoczęliśmy kapitalny remont Organów przewidywalny czas remontu to październik br. Orientacyjny koszt to 150, 000 zł dlatego ośmielamy się prosić o modlitwę i wsparcie finansowe.

29 stycznia 2011 r. Turniej Tenisa Stołowego ministrantów.

30 stycznia 2011 r. - Zakończyliśmy Wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i za ofiary.2 lutego 2011 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego ( MB Gromnicznej). Msze św. w tym dniu 6.30, 10.00, 18.00., w czasie, których poświęcenie gromnic.

3 lutego 2011 r. - Wspomnienie św. Błażeja Biskupa. Po mszy rano i wieczorem poświęcenie świec i wiernych.

5 lutego 2011 r. - Wspomnienie św. Agaty po mszy wieczornej poświęcenie chleba i wody. Odwiedzamy chorych naszej parafii.

6 lutego 2011 r. - Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

9 lutego 2011 r. - Spotkanie osób, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Włoch.

11 lutego 2011 r. - Wspomnienie NMP z Lourdes. XIX Światowy Dzień Chorego. Wspólna modlitwa w intencji chorych.

12 lutego 2011 r. - Spotkanie Wspólnoty „ Wiara i Światło” , które rozpocznie się Mszą o godz. 14.00.

22 lutego 2011 r. - Msza św. sprawowana w intencji uczestników Koronki do Miłosierdzia Bożego.

26 lutego 2011 r. - Rozpoczęcie nowego cyklu konferencji przedmałżeńskich. Konferencje będą się odbywać w salce katechetycznej przy plebani ( sobota i niedziela 16.00, środa 19.00 ).2 marca 2011 r. - Katecheza Dorosłych.

3 marca 2011 r. - Msza św. z modlitwą o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6 marca 2011 r. - Zmiana tajemnic Żywego Różańca, katecheza rodziców dzieci I Komunijnych.

9 marca 2011 r. - Popielec. Rozpoczęcie Wielkiego Postu W środę Popielcowa obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Błogosławieństwo i posypanie głów popiołem.

12 marca 2011 r. - Diecezjalny I Turniej Tenisa Stołowego dla LSO w Ząbkowicach. Damian Ziarko zajął III miejsce kat. Szkoła Podstawowa. Serdecznie gratulujemy. Gratulujemy również wszystkim uczestnikom turnieju zarówno wysokiego poziomu gry, jak i stworzenia miłej koleżeńskiej atmosfery fair play w jakiej rozgrywany był I Turniej Tenisa Stołowego dla LSO w Ząbkowicach .

20 marca 2011 r. - Modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy pracujących za granicami naszego kraju. Ofiary składamy do puszek, z którymi po każdej mszy stoją ministranci.

23 marca 2011 r. - Po mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych.

27 marca 2011 r. - Zgodnie z apelem naszego księdza Bpa będzie można złożyć ofiary do Puszek na wsparcie mieszkańców Japonii ofiary trzęsienia ziemi i tsunami.2 kwietnia 2011 r. - VI rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Na stadionie w Wałbrzychu o godz. 17.00 uroczysta msza święta transmitowana przez Radio Maryja i Telewizje Trwam.

3 kwietnia 2011 r. - Wizytacja Kanoniczna. W niedzielę i poniedziałek będziemy przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi w naszej parafii Ks. Bp Adam Bałabuch. Ks. Bp odwiedzi wszystkie kościoły i kaplice w naszej parafii, dlatego zmieni się porządek mszy św. w niedzielę: szpital 15.30, Zalesie 8.50, Wyszki 12.30. Główna Msza św. godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa w czasie Mszy ks. Proboszcz złoży sprawozdanie z życia parafii z ostatnich pięciu lat. Po Mszy spotkanie w kościele z członkami grup działających przy naszej parafii: Żywy Różaniec, Komitet Charytatywny, Rada Parafialna. Po spotkaniu zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy. Zapraszamy w niedziele na modlitwę za naszych drogich zmarłych, którą poprowadzi na cmentarzu Ks. Bp początek nabożeństwa godz. 15.00, gromadzimy się przy kaplicy cmentarnej przy ul. I-go Maja.

3 kwietnia 2011 r. - Wizytacja kanoniczna Spotkanie księdza Biskupa z członkami Rady Parafialnej, Komitetu Charytatywnego i Żywego Różańca.

4 kwietnia 2011 r. - Ks. Bp odwiedzi Przedszkola i Szkoły na terenie naszej parafii a o godz. 17.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania.

4 kwietnia 2011 r. - Przyjęcie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej to wielkie wydarzenie w życiu młodego człowieka. Sakramentu bierzmowania udzielił naszej młodzieży, podczas drugiego dnia wizytacji kanonicznej, ks. Bp Adam Bałabuch. Młodzież przyjmowała go w wielkiej powadze i zamyśleniu. Była to wielka uroczystość w naszej parafii.

9 kwietnia 2011 r. - Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w V niedzielą Wielkiego Postu.

10 kwietnia 2011 r. - I rocznica tragedii pod Smoleńskiem. Msza św. za tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej. Do dziś towarzyszy nam smutek i żal po tej tragedii, do której nie powinno dojść.

13 kwietnia 2011 r. - łac. recolectio oznacza pozbieranie siebie. Często się też używa terminu „ćwiczenia duchowne". Celem rekolekcji jest wejście w siebie, uczenie się pracy nad sobą, uspokojenie w zamęcie dni powszechnych i pozbycie się stresów; owocem — wewnętrzne skupienie, nawrócenie i odnowa moralna. Pozwalają uczestnikowi weryfikować swoje dotychczasowe życie. Czas intensywniejszej modlitwy i rozważania. Pomocą jest uczestniczenie w nabożeństwach i wysłuchanie nauk. Często stanowią początek kolejnego etapu rozwoju duchowego. Właśnie w takich ćwiczeniach w dniach od 10 do 13 kwietnia uczestniczyła Parafia św. Michała archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej. Rekolekcje przeprowadził ks. Tadeusz Beściak, Ks. Pallotynów Ojciec duchowny w Nowicjacie w Ząbkowicach Śląskich. Tematem przewodnim tych ćwiczeń rekolekcyjnych było serce poddane duchowemu leczeniu kardiologicznemu gdzie lekarzem jest sam Jezus Chrystus. Polecamy Bogu intencje aby te Święte ćwiczenia spowodowały wzrost błogosławionych owoców w naszej Parafii.

17 kwietnia 2011 r. - Od dnia dzisiejszego można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Koszt 5 zł. Akację prowadzi Caritas Diecezji Świdnickiej.

17 kwietnia 2011 r. - Suma z Obrzędem poświęcenia palm na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy

21 kwietnia 2011 r. - Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej. W kościołach parafialnych odprawia się w Wielki Czwartek tylko jedną Mszę świętą przez cały dzień. Jest to wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest ona pamiątką ostatniej wieczerzy, jaką Jezus spożył wraz ze swymi uczniami w przeddzień Jego męki i śmierci. Tego wieczoru biorąc do rąk chleb i wino przemienił je w swoje ciało i swoją krew, czyniąc z nich pokarm i napój, który ma nam towarzyszyć do końca świata. Ustanawiając w ten sposób sakrament Eucharystii, polecił apostołom, by w przyszłości czynili to na Jego pamiątkę. Tą wyjątkową celebracją rozpoczyna się święte Triduum paschalne, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Z sakramentem Ciała i Krwi Pańskiej Jezus związał w sposób nierozerwalny posługę kapłańską. Właśnie podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, sprawowanej wieczorem w Wielki Czwartek, Kościół świętuje ustanowienie przez Jezusa tych dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa.

22 kwietnia 2011 r. - Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Chrystusa To dzień męki i śmierci Chrystusa. Kościół rozmyśla nad męką swojego Pana i Oblubieńca, adoruje krzyż, wstawia się do Boga za zbawienie całego świata. Chrześcijanie zachowują post (tylko jeden posiłek do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Według dawnej tradycji Kościoła, tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. W kościołach odbywają się nabożeństwa Drogi Krzyżowej i gorzkich żalów. Nie powinny one jednak przesłonić najważniejszej celebracji. Centralnym momentem dnia jest Liturgia Męki Pańskiej, którą sprawuje się ją zwykle wieczorem.

23 kwietnia 2011 r. - Wigilia paschalna i rezurekcja. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Składa się z czterech części: Liturgii Ognia, Liturgii Słowa, Liturgii Chrztu i Liturgii Eucharystycznej.

25 kwietnia 2011 r. - Serdecznie dziękujemy za kwiaty i ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Składamy również serdeczne podziękowanie za dar ofiarowany na Stół Wielkanocny dla tych, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują. Dziękujemy ministrantom, młodzieży za roznoszenie paczek, szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do osób naszego Zespołu Charytatywnego, które rozdzielały te dary.1 maja 2011 r. - Dzień beatyfikacji Sługi Bożego Jana II.

2 maja 2011 r. - Będziemy wspólnie oddawać część św. Florianowi, który jest Patronem naszego miasta. Z tej racji serdecznie zapraszamy jutro do naszego kościoła parafialnego na Mszę św. Odpustową godz. 13,00 .

3 maja 2011 r. - Piękna zima tej wiosny w Bystrzycy zaskoczyła nas intensywnymi opadami śniegu od 5 do 10 cm, a w górach nawet do 20 cm, śliską nawierzchnią i spadkiem temperatury do -4 st. (foto ks. Grzegorz Todorowski)

3 maja 2011 r. - Uroczystość NMP. Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7,00 ; 10,00 i 18,00

4 maja 2011 r. - Mszę św. tegorocznych Maturzystów

5 maja 2011 r. - Uczestnicy pielgrzymki do Włoch gromadzą się 5 maja - w czwartek na parkingu przy ul. Sempołowskiej. Odjazd o godz. 5,00 rano . Autokar będzie podstawiony o godz. 4,30.

9 maja 2011 r. - Liturgicznie Uroczystość św. Stanisława Bpa i M., Głównego Patrona naszej Ojczyzny i naszej diecezji.

11 maja 2011 r. - Próba dla Dzieci I Komunijnych

14 maja 2011 r. - Spotkanie Wspólnoty „Wiara Światło będzie” rozpocznie się Mszą św. o godz. 14,00.

14 maja 2011 r. - Turniej Piłki Nożnej dla Służby Liturgicznej o tytuł Mistrza Diecezji Świdnickiej - Strzegom - 14 maja 2011 r. - sobota Nasza drużyna grała 2 mecze Pierwszy mecz z Ząbkowicami skończył się wynikiem 1:1 Drugi mecz ze Świdnicą Zachód skończył się wynikiem 1:2 Drugiego gola straciliśmy w ostatnich sekundach. W meczu brali udział: Maciej Góźdź Michał Gibek Przemysław Urwalski Łukasz Głąba Mateusz Petrus Szymon Frankiewicz Bartek Bielawski Zdobywcy bramek to: Przemysław Urwalski Łukasz Głąba

15 maja 2011 r. - Spotkanie w kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 17,50 Rodziców Dzieci, które w tym roku będą mieć Rocznicę I Komunii św.

15 maja 2011 r. - Dzisiejsza Niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza.

21 maja 2011 r. - Na Rykowisku na Wyszkach odbył się wyścig ministrantów i lektorów na rowerach górskich. Rykowisko na Wyszkach to teren Gór Bystrzyckich, który doskonale nadaje się na tego typu imprezy. Pogoda i humor dopisywały wszystkim startującym. Zwieńczeniem dnia było ognisko, przy którym wspólne pieczenie kiełbasek do końca zażegnało ducha rywalizacji, pozostawiając tylko wrażenie ciekawie i wartościowo spędzonego dnia. Młodsi ministranci to: Patryk Ryznar - 1 miejsce Mateusz Zaleski - 2 miejsce Borys Błasz - 3 miejsce Grzegorz Bełziuk - 4 miejsce Patryk Gleba - 5 miejsce Lektorzy to: Michał Gibek - 1 miejsce Maciej Góźdź - 2 miejsce Mateusz Petrus - 3 miejsce W przygotowaniu ogniska po turnieju pomagali p. kościelny Stanisław Kraśniewski, Sędzia Bartek Gibek, Łukasz Głąba. Dziękuję za udział i pomoc.4 czerwca 2011 r. - W sali katechetycznej przy plebani rozpoczęliśmy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Konferencje są prowadzone w soboty i niedziele o godz. 16,00, oraz w środę o godz. 19,00.

5 czerwca 2011 r. - Dziś wspominamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12 czerwca 2011 r. - Rocznica I Komunii św. Z okazji Święta dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II, przy wyjściu z kościoła jest organizowana zbiórka do puszek na kontynuację budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

12 czerwca 2011 r. - Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej przyjechało z pielgrzymką do Świdnicy. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej w katedrze świdnickiej, której przewodniczył ks. prał. Tadeusz Chlipała, rektor wspólnoty seminaryjnej. Homilię z kolei wygłosił ks. kan. Dominik Ostrowski, wicerektor. Mówił w niej o walce z grzechem i skupieniu się na Chrystusie. Po Eucharystii wszyscy przenieśli się do seminarium, gdzie w ogrodzie miał miejsce piknik. Podczas niego na scenie występowali różni ludzie. Na początku miało miejsce rodzinne muzykowanie, a po nim teatr z parafii pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie wystawił sztukę o św. Janie Marii Vainney'u. Był jeszcze koncert młodzieży z Goczałkowa oraz seminaryjnego zespołu muzycznego "The Clouds". Spotkanie zakończyło się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

15 czerwca 2011 r. - Pielgrzymka Wspólnoty Wiara i Światło na Górę Igliczną - zakończenie roku formacji.

19 czerwca 2011 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

19 czerwca 2011 r. - O godz. 13,00 będzie odpust w Sanktuarium M B Przyczyny naszej Radości na Górze Iglicznej. Ks. Kustosz serdecznie zaprasza na tę Uroczystość.

18 czerwca 2011 r. Wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza przed wakacjami z ks. Markiem.

27 czerwca 2011 r. - Decyzją Biskupa Świdnickiego, z dniem 27 czerwca zostaje odwołany z naszej parafii ks. Marek Nowak i skierowany do pracy w katedrze Świdnickiej. Serdecznie dziękujemyks. Markowi za pięć lat gorliwej i sumiennej pracy w naszej parafii i życzymy dalej tej gorliwości i troski w duszpasterskiej posłudze. Na miejsce ks. Marka został skierowany do pracy w naszej parafii neoprezbiter ks. Andrzej Raczycki.

29 czerwca 2011 r. - Księdzu Pawłowi, serdeczne życzenia. Dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy, spełnienia marzeń, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej. Niech Jezus nieustannie Księdzu błogosławi za Księdza piękną postawę i świadectwo wiary, aby mógł Ksiądz w swej pracy i życiu spotykać samych dobrych i życzliwych ludzi.9 sierpnia 2011 r. - W dniach od 6.08.201lr do 10.08.2011 r. na teren powiatu kłodzkiego przebywał obraz „ECCE HOMO" i relikwie Św. Brata Alberta i bł. Siostry Bernardyny. W naszej parafii był to dzień 9.08 2011 roku. towarzystwo Pomocy im.św.Brata Alberta jako katolicka organizacja dobroczynna w ramach obchodów 30-lecia swojego istnienia jest organizatorem peregrynacji w Polsce. Bieda, bezdomność dotyczy coraz większej liczby osób i rodzin. Wizyta obrazu Św. Brata Alberta w parafiach naszego rejonu powinna zwrócić uwagę społeczeństwa na problem poszerzającego się ubóstw, biedy i bezdomności. Patrząc na obraz „Ecce Homo" możemy zauważyć jak szata na ciele Jezusa jest ułożona w sposób, który odsłania jakby kształt serca. Jezus poddał się męce z miłości do nas i sam jest sercem pałającym miłością. Zaprasza nas abyśmy stawali się współuczestnikami Jego miłości i sami okazywali Mu miłość, kiedy pojawi się przed nami w przebraniu ubogiego, bezdomnego, cierpiącego. Cierpiący Jezus utożsamia się z cierpiącym człowiekiem. Na sądzie ostatecznym będzie dziękować: byłem głodny, a dałeś Mi jeść, byłem spragniony a dałeś Mi pić, byłem chory i w więzieniu a odwiedziłeś Mnie. Jezus namalowany przez Św. Brata Alberta na obrazie przypominane to On sam jest obecny w ubogim, cierpiącym. Św. Brat Albert bardzo dobrze to zrozumiał i sam stał się Bratem dla ubogich. Pomoc, której udzielał, nie była poniżającą jałmużną, lecz braterskim dzieleniem się dobrami. Obraz „Ecce Homo" winien nam przypominać o tym, aby na wzór Św. Brata Alberta zawsze świadczyć miłosierdzie z wyobraźnią. Jezus z obrazu spogląda nam w oczy .Czy patrzy na nas z wyrzutem musi cierpieć za nasze grzechy? Nie. Jezus dobrowolnie poszedł cierpieć mękę z miłości do nas. Pamiętajmy o tym zawsze ilekroć będziemy Go spotykać obecnego w ubogim, bezdomnym, cierpiącym. To jest ten sam Jezus, który cierpiał za nasze grzechy i który mimo cierpienia nie przestał nas kochać. Skoro Jezus nie ,to i Brat Albert nie bał się cierpieć, gdy praca w schronisku okazywała się ciężka, wyczerpująca, niewdzięczna . Cierpiał ze względu na własne kalectwo- nie miał nogi cierpiał także z powodu rozwijającego się raka żołądka. To swoje cierpienie ofiarowywał za dobro ubogich, którym służył. Obraz „Ecce Homo" swą głębią wyraża duchową drogę Brata Alberta, od Adama Chmielowskiego - artysty malarza do Ojca Ubogich. To najwybitniejsze dzieło artystyczne Adama Chmielowskiego jest wyrazem jego zmagań o autentyczną, ewangeliczną miłość Boga i bliźniego. To nie jest zwykły obraz, bo też nie malował go zwykły artysta. To nie jest przeżycie estetyczne, jakie nam zwykle towarzyszy ,kiedy spotykamy się ze sztuką. Ten obraz nie został namalowany po to, żeby cieszyć oczy. Tutaj mamy do czynienia z głosem i językiem duszy Brata Alberta. To jest bardzo osobisty obraz. To jest sztuka, zapis długiej drogi duchowej - lustro, w którym odbijają się zasadnicze i kluczowe wartości w życiu Św. Brata Alberta.

21 sierpnia 2011 r. - Msza Święta Odpustowa 21 sierpnia 2011 r. "Nie pozwólcie aby czas który Bóg Wam dal mijał tak jakby wszystko było dziełem przypadku. Wy jesteście stróżami poranka o świcie III-tysiąclecia" 21 sierpnia 2011 r.o godz 15.00 w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Piotrowicach Dolnych koło Starego Waliszowa na Ziemi Kłodzkiej, odprawiona zostanie Msza Święta Odpustowa, w intencji żywych i zmarłych. Mszę odprawi Ks. Proboszcz Stanisław Piskorz z Ołdrzychowic Kłodzkich.

26 sierpnia 2011 r. - REKOLEKCJE PATRIOTYCZNE 26 - 28 sierpnia 2011 WEZWANIE DO MIŁOŚCI OJCZYZNY W ŚWIETLE ŻYCIA I NAUCZANIA BŁ JANA PAWŁA II „Klęcząc przed obliczem Jasnogórskiej Królowej, modlę się, aby mój Naród, przez wiarę w Jej niezawodną pomoc i obronę, odnosił zwycięstwo nad wszystkim, co zagraża godności ludzkiej i dobry naszej Ojczyzny. Polecam Jej macierzyńskiej opiece Kościół na ziemi polskiej, aby przez świadectwo świętości i pokory zawsze umacniał nadzieję na lepszy świat w sercach wszystkich wierzących". bł. Jan Paweł II, Ust z okazji 350 tocz. obrony Jasnej Córy, Watykan 1.04.2005/ Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi Klasztor Chrystusa Króla Polanica-Zdrój, ul. Reymonta 1 ZGŁOSZENIA I INFORMACJE o. Zdzisław Szymczycha SSCC DOJAZD DO KLASZTORU kom. 503 356 993 INFORMACJE OGÓLNE:- Przyjazd I zakwaterowanie, piątek w Urocz. N M P Częstochowskiej godz. 17.00; Różaniec godz. 18.15; kolacja godz. 10.00; Msza św. godz. 20.00, Apel Jasnogórski. Program na sobotę I niedzielę będzie podany na miejscu. Zakończenie rekolekcji niedzielnym obiadem

24 września 2011 r. - I rocznica beatyfikacji ks. G. Hirschfeldera i otwarcie jego szlaku pielgrzymkowego, pielgrzymka do Kudowy Czermnej

8 października 2011 r. - bardzki epilog 8. pieszej pielgrzymki na Jasną Górę W ramach epilogu VIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, jak co roku pielgrzymi udali się do Barda, do Sanktuarium MB Strażniczki Wiary. Tegoroczny epilog skupiał się wokół tematu modlitwy - inspiracją było hasło XI Dnia Papieskiego: Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy. Mszy św. wieńczącej pielgrzymkę przewodniczył i homilię wygłosił abp Edward Nowak, były Sekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

W październiku 2011 r. - zakończył się trwający od stycznia kapitalny remont organów, którego wykonawcą był renomowany Zakład Organmistrzowski Adama i Andrzeja Wolańskich z Lubania. NASZE ORGANY Pierwsza wzmianka o organach w bystrzyckiej farze pochodzi z 1507 roku, kiedy to parafia zakupiła instrument. W następnych stuleciach świątynia dysponowała zawsze dobrej klasy instrumentem. Obecne organy są dziełem świdnickiej firmy Schlag & Söhne (opus 758). Przy budowie wykorzystano prospekt (front organów) z poprzedniego 29–głosowego instrumentu, wybudowanego w 1788 roku przez Petera Zeitziusa z Ząbkowic Śląskich. Organy zabrzmiały po raz pierwszy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 19 kwietnia 1908 roku. Koszt instrumentu wyniósł około 12 000 marek. Niestety na początku lipca 1917 roku zarekwirowano na cele wojenne cynowe piszczałki prospektowe. W następnych latach zostały zastąpione gorszej jakości piszczałkami cynkowymi. W lipcu 1935 roku instrument przeszedł remont, wykonany przez firmę Berschdorf z Nysy. Kolejne prace remontowe przeprowadzone zostały dopiero w latach 1990-1993 przez Adolfa Muschiola z Wilkanowa. W tym samym czasie dokonano renowacji prospektu. Organy w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej posiadają 34 głosy (w tym cztery bardzo cenne głosy językowe), rozdzielone na dwa manuały i pedał. Traktura rejestrów i gry jest pneumatyczna. Stół gry jest wolno stojący (organista siedzi przodem do ołtarza). Powietrze do wiatrownic stożkowych dostarczają dwa miechy (skrzyniowy dla I manuału i pedału oraz pływakowy dla II manuału) zasilane nowoczesną dmuchawą elektryczną.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Diecezja Świdnicka

www.diecezja.swidnica.pl
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ulubiona pieśń Jana Pawła II
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Niedziela

www.niedziela.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Gość Niedzielny

www.goscniedzielny.wiara.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Radio Maryja

www.radiomaryja.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Facebook
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 681
Najnowszy Użytkownik: MarekTug
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright 2010 © Parafia pw. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl